STARŠÍ ŽIACI ,,AA,,

Sobota 16.3.2024

BARANI B.BYSTRICA - MHK RUŽOMBEROK     8 : 1 (1:1, 3:0, 4:0)

Gól MHK Ružomberok : Kriška

Patrik Oravec, tréner SŽ : ,Do zápasu sme vstúpili dobre. V prvej tretine sme si vytvorili veľa šancí, ktoré sme nepremenili. V závere prvej tretiny sme nevyužili presilovú hru 5-3. Hneď v úvode druhej tretiny sme inkasovali gól na 2:1. Potom sme mali opäť gólové šance, žiaľ sme ich nepremenili. Súper strelil ďalšie rýchle dva góly a odskočil nám na 4:1, čo rozhodlo zápas. Súper nabral sebavedomie, premieňal šance, boli stále na puku a my sme ich už nedokázali zastaviť. V zápase sme museli aj veľa riskovať keďže sme museli vyhrať o 3 góly. Napriek prehre v najdôležitejšom zápase sezóny chlapci bojovali a chceli – to je pre nás pozitívne.

Na zápas sme sa chceli dobre pripraviť avšak nie všetko išlo podľa predstáv. Zranenie hráčov počas náročnej prípravy, úzky káder, chorobnosť ešte pár dní pred zápasom. Príprava nešla podľa plánu, pretože na tréningoch sme mali pár hráčov z kádra. Urobili sme čo bolo v našich silách aby sme zápas doviedli k úspešnému koncu. Workshop s mentálnym coachom bol plný skvelých informácií pre všetkých avšak chalani to nevedeli dostať do zápasu. Je to dlhodobá práca, ktorú musia trénovať, naučiť sa techniky a vedieť kedy ich použiť. Chlapci cítili nervozitu, náročnosť toho zápasu a to im zabraňovalo hrať tak ako vedia. Nevedeli pracovať s nervozitou a stresom. Aj keď takáto prehra veľmi mrzí a ten úspech bol tak blízko, všetkých nás to posunie. Už vieme, čo máme zlepšiť, čo budeme nabudúce robiť inak a jednou z vecí je aj práca na mentálnej stránke hráčov. ,,

MLADŠÍ ŽIACI ,,AA,,

BARANI B.BYSTRICA - MHK RUŽOMBEROK   5 : 1 (2:0, 1:1, 2:0) . na body

Lukáš Kolovič, tréner MŽ : ,, Do Banskej Bystrice sme cestovali po 2-týždňovom voľne. Predpokladali sme, že to bude  ťažký zápas, čo sa aj naplnilo. Od začiatku sa priebeh hry nevyvíjal podľa našich predstáv. Bol to zápas, v ktorom padlo veľa gólov na oboch stranách. Musíme sa z chýb poučiť do ďalšieho zápasu. ,,

MLADŠÍ ŽIACI ,,A,,

Sobota  16.3.2024

MHK RUŽOMBEROK – HKM R.SOBOTA   5 : 1 (1:1, 2:0, 2:0) . na body

Marek Bombara, tréner MŽ : ,, Od začiatku zápasu sme boli aktívny a rýchlo sme posúvali puk smerom dopredu. Aj keď sme hrali s fyzicky silnejším a starším súperom, tak sme sa dobre presadzovali aj v osobných súbojoch a nebáli sme sa aj hry pri mantinely. Celé mužstvo podalo bojovný výkon čo nám nakoniec prinieslo výhru aj na góly aj na body. ,,

4HP  - turnaj 3na3 v Detve

Sobota 16.3.2024

HC 07 DETVA - MHK RUŽOMBEROK         1 : 3  na body

MHK RUŽOMBEROK – HKM R.SOBOTA   4 : 0  na body

Vladimír Dutka , tréner 4 HP : ,, V posledných dvoch súťažných zápasoch štvrtákov sa nám podarilo zvíťaziť. Strelili sme množstvo pekných gólov po individuálnych akciách, kombináciách, ale aj vďaka dôrazu pred súperovou bránkou. Veľkú pochvalu si zaslúži brankár Samuel Stromko, ktorý zneškodnil veľa striel a nájazdov našich súperov. Chlapcov chválim za nasadenie v osobných súbojoch i za zodpovedné plnenie defenzívnych činností. Oceňujem najmä radostného tímového ducha a vzájomné motivovanie sa k dobrým výkonom. Spolu s hráčmi ďakujeme prítomným rodičom i starým rodičom za podporu a povzbudzovanie.,,

DORAST

Nedeľa 17.3.2024

HKM R.SOBOTA - MHK RUŽOMBEROK   4 : 5 (3:1, 0:3, 1:1)

Góly  MHK Ružomberok : Lukačík – 2, Križanovič, Kriška, Horváth

Miroslav Tarageľ, tréner dorastu  : ,, V nedeľu sme cestovali do R. Soboty, kde sme chceli odovať. Po veľmi vlažnej prvej tretine sme si povedali, že naša hra sa musí zlepšiť. Čo sme potvrdili v druhej a tretej tretine a zaslúžene sme vyhrali.,,

5HP  - turnaj 4na4 v Ružomberku

MHK RUŽOMBEROK – MŠK PÚCHOV                      0 : 2 na body

MHK RUŽOMBEROK – MHK D.KUBÍN červení      0 : 2 na body

MHK RUŽOMBEROK – MHK D.KUBÍN bieli            2 : 0 na body

Marek Bombara, tréner 5 HP : ,, Odohrali sme tri zápasy,  s ktorými som ako tréner nespokojný. Nehodnotil by som výsledok, ale predvedenú hru, ktorá nemala nič spoločné s tým čo trénujeme. Nedodržali sme nič z toho o čom sme sa pred zápasom rozprávali. Chlapci hrali sami za seba a vôbec nie ako team. Vyzdvihnem ale výkon brankárov, ktorí predviedli pekný výkon.,,